کاخ سلطنتی مادرید (Royal Palace of Madrid)


  • مادرید

کاخ سلطنتی مادرید در اسپانیا (Royal Palace of Madrid)، یکی از جذاب‌ترین دیدنی‌های این شهر محسوب می‌شود. این مکان اقامتگاه رسمی پادشاه این کشور نیست اما در آن ضیافت‌های رسمی و بقیه‌ی کارهای ایالتی انجام می‌شود و پادشاه اسپانیا در واقع در کاخ Zarzuela در بیرون مادرید زندگی می‌کند.

 کاخ سلطنتی دارای یک حیاط مرکزی داخلی و یک حیاط در جنوب کاخ است که به عنوان ورودی در نظر گرفته شده است .

کاخ سلطنتی در شب کریسمس سال 1734 در آتش سوزی نابود شد. Filippo Juvara برای طراحی کاخ جدید انتخاب شد . تمام کاخ با سنگ ،آجر و چوب ترمیم شده است  به طوری که دیگه به راحتی در آتش سوزی نابود نمی شود. این کار بین سالهای 1738 و 1755 انجام شد.

کل کاخ سلطنتی مادرید در ۱۳ هکتار بنا شده است و ۸۷۰ پنجره، ۲۴۰ بالکن و ۴۴ راه پله دارد، این بنا، نمای زیبایی به کلیسای جامع آلمودنا دارد و به عنوان یکی از برترین کاخ‌های اروپا شناخته می‌شود.
 تاریخ ساخت این کاخ به قرن نوزدهم برمی‌گردد. در آن دوران، پادشاهی تولدو استحکاماتی ساخت که بعدها توسط پادشاهان کاستیل مورد استفاده قرار گرفت.

در دکوراسیون داخلی این کاخ از مواد و کالاهای گران‌قیمت و منحصربفردی استفاده شده است. از بخش‌های دیدنی این مکان می‌توان به بخش زرهی و داروخانه‌ی سلطنتی آن اشاره کرد.