دیدنی های گوا


گوای قدیم

این منطقه در نه کیلومتری شرق پانجیم ، پایتخت سابق پرتقالی ها قرار دارد گوای قدیمی (به همراه تاج محل، میدان ویکتوریای بمبئی، غارفیل و معبدهای کاماسوترا) یکی از نه منطقه ای در هند است که به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند. علاوه بر این محل، دیدنی های هند بسیارند، به طور مثال می توان به آکواریوم بنگلور اشاره داشت که همانند گوای قدیم سالانه پذیرای گردشگران فراوانی در قالب تور هند و تور گوا از اقصی نقاط دنیا است.

معبد ماهالاسا (خداي مونث) گوا

معبد ماهالاسا (خداي مونث) گوا یکی از معابد گوا است که همانند دیگر معابد گوا از دیدنی های هند و دیدنی های گوا به شمار می آید. این معبد یکی از معروف ترین معابد هند است که شاخصه آن در میان دیگر معابد هند، زنگ بسيار بزرگي است که در آن وجود دارد.

کلیسای بوم ژیزوس گوا

یکی از مهم ترین دیدنی های هند و جاذبه های شهر گوا، علاوه بر معبد ماهالاسا (خداي مونث) گوا، بنای کلیسایی است که در گوای قدیم قرار دارد. کلیسای بوم ژیزوس گوا که به کلیسای زاویر مقدس مشهور است، همراه با مومیایی زاویر مقدس در منطقه گوای کهنه شهرت و جذابیت ویژه ای دارد. ساخت این کلیسا از سال ۱۵۹۴ میلادی آغاز شده ودر سال ۱۶۰۵ به پایان رسیده است که ساختن این کلیسا ۱۱ سال طول کشید.جالب ترین نکته درباره ساخت این بنا این است که، کل هزینه سا خت کلیسا را یک مرد پرتغالی اهدا کرده است.

سواحل گوا

گوا شهری است بندری که در حاشیه جنوب غربی هند واقع گردیده است. این شهر به دلیل موقعیت ساحلی خود دارای آب و هوایی معتدل و مرطوب و طبیعتی زیبا و استوایی است. سواحل گوا یکی از مراکز مهم جذب گردشگر در سرزمین زیبای هند است. بسیاری از گردشگرانی که تور گوا را برای استراحت انتخاب کرده اند با تجربه این سواحل آن ها را از بهترین سواحل هند و دنیا دانسته اند.

مجموعه ایی از کلیساها ی گوا

از مهمترین دیدنی های گوا مجموعه ایی از کلیساها میباشد. این بناها به دلیل قدمت و معماری زیبایشان سالانه توسط توریست های فراوانی از مسافران تور گوا، مورد بازدید قرار می گیرند.