دیدنی های دهلی


کاخ ریاست جمهوری راشتراپاتی بهاوان دهلی نو

دهلی نو شهری بسیار مهم و استراتژیک در هندوستان است. این شهر که پایتخت کشور هندوستان نیز می باشد با دیدنی های خود سالانه گردشگران زیادی را در قالب تور دهلی نو به سرزمین هند می کشاند.

مسجد جامع دهلی

مسجد جامع دهلی از بزرگترین و زیباترین مساجد عالم اسلام است در گذشته به نام «مسجد جهان نما» شهرت داشته است.

معبد نیلوفر آبی دهلی نو

معبد نیلوفر آبی دهلی نو، معبد آيين بهائي يا مشرق الاذکار بهائيان در دهلي‌نو واقع شده و به عنوان جاذبه گردشگری و توریستی معرف حضور جهانیان است.

قطب منار دهلی نو

یکی از زیبا ترین و دیدنی ترین مراکز گردشگری دهلی و هند قطب منار دهلی نو است. این بنا در زمینه گردشگری از اهمیت خاصی برخوردار است و باعث شده است تا مسافران فراوانی تور هند و تور دهلی را با نیت دیدن این بنا انتخاب کنند.

قلعه سرخ دهلی نو

قلعه سرخ دهلی نو یکی از دیدنی های دهلی و از مهمترین آن ها می باشد. این بنا که به آن ˈرد فورت ˈ گفته می شود، سهم زیادی در جذب توریست و طبعا اهمیت بالایی از لحاظ اقتصادی دارد.

دروازه هند دهلی نو

این بنای زیبا در اصل بنای یادبود ملی هند است که در قلب دهلی نو پایتخت کشور هندوستان واقع است. این بنای زیبا و خوش طراح را می توان در واقع یادبودی برای تمامی جنگ‌های هند محسوب کرد و در اصل این سازه نشان برجسته‌ای است برای یادآوری ۹۰ هزار سرباز هندی ارتش بریتانیا که در جنگ جان خود را از دست داده‌اند.

آرامگاه همایون دهلی نو

آرامگاه همایون از دیدنی های بی بدیل در شهرزیبای دهلی نو است. این بنا را می توان یکی از دیدنی ترین بناهای هند دانست .