دیدنی های پکن


نمادهای فرهنگی پکن

شهر پکن که پایتخت 5 سلسله مهم تاریخ کشور چین است، دارای مجموعه ارزشمندی از باغ‌ها، آثار باستانی، معابد و مقبره‌های باستانی و کاخ‌های سلطنتی است که تمامی این موارد نمادی از یک شهر فرهنگی هستند.

معبد بهشت

معبد بهشت به عنوان یک معبد تائوئیست در نظر گرفته شده است اگر چه در بهشت چینی قبل از تاریخ تائویسم عبادت بوده است. این معبد از سال ۱۴۰۶ تا سال ۱۴۲۰ در زمان سلطنت یونگلو ساخته شد که او نیز مسئول ساخت و ساز شهر ممنوعه در پکن بود.

میدان تیانانمن

میدان تیانانمن (Tiananmen Square) بزرگترین میدان شهری در جهان است که توسط بناهای تاریخی به سبک شوروی و ساختمان های دولتی احاطه شده است.

معبد لاما

معبد لاما دارای 5 سالن اصلی است که در اطراف حیاط اصلی جنوبی این معبد واقع شده است. این سالن ها به ترتیب عبارتند از سالن پادشاه آسمانی، سالن هماهنگی، سالن صلح، سالن برکات سرمدی.

نانلوگوکسیانگ

یک خیابان مدرن در پکن با نام نانلوگوکسیانگ (Nanluoguxiang)وجود دارد که زندگی شبانه در کافه‌های شیک و رستوران ها، جوانان مانند را یک آهنربا به سمت خود جذب می‌کند.

برج طبل و برج ناقوس

Gulou و Zhonglou به عنوان برج طبل و برج ناقوس در زبان انگلیسی شناخته شده‌اند، که برای کارمندان ثبت اوقات رسمی در پکن در طول سلسله یوان و مینگ استفاده شده است.