دیدنی های شنزن


دریاچه و باغ گیاه‌شناسی ابدی

دریاچه و باغ گیاه‌شناسی ابدی زیباترین پارک شنزن و یکی از بهترین و زیباترین پارک‌های کشور چین است. اصلی‌ترین جاذبه‌ی گردشگری این پارک معبد هانگ فا نام دارد. دریاچه‌هایی زیبا، عمارت مای کلاه‌فرنگی و چایخانه ما زیبایی و آرامشی اصیل به این مجموعه بخشیده‌اند. باغ آزالیا، جنگل سنگ شده، موزه‌ی فسیل‌شناسی و باغ گیاهان دارویی از مهم‌ترین و جذاب‌ترین دیدنی های این دریاچه و باغ گیاه‌شناسی ابدی به شمار می‌روند.

نمایشگاه گل و گیاه(flower exhibition in china)

پارک نمایشگاه گل و گیاه (flower exhibition in china)شش‌صد و شصت هزار مترمربع وسعت دارد و در سال ۲۰۰۴ میلادی ساخته‌شده است و به‌عنوان نمایشگاهی بین‌المللی درزمینهٔ ی گل و گیاه فعالیت می‌کند. نمایشگاه گل و گیاه دارای قسمت‌هایی چون باغ جیانان در اطراف دریاچه‌های شرقی، تپه ما و آبشارها و معبد بالای تپه است.

دره‌ی شادی (happy valley in china)

دره‌ی شادی نام یک شهربازی بزرگ در شهر شنزن است که این شهربازی از دیزنی لند هنگ‌کنگ بسیار بزرگ‌تر است. بازی‌های مهیج و تفریحات و سرگرمی‌های آبی از بازی‌های زیبای این شهربازی به شمار می‌روند. این پارک از اوایل صبح تا پاسی از شب به روی علاقه‌مندان باز است.

دریچه‌ی دنیا(window of the world shenzhen)

دریچه‌ی دنیا (window of the world shenzhen) پارکی است که در آن می‌شود یک‌روزه سفری به دور دنیا داشت. این پارک زیبا چهارصد و هشتاد هزار مترمربع مساحت دارد و دارای نورافشانی جذاب و شگفت‌انگیزی در شب‌هاست. در این پارک آثار مطرح گردشگری کشورهای مختلف در ابعادی کوچک‌تر به نمایش درآمده‌اند که از آن جمله می‌توان به برج ایفل، اهرام مصر، تاج‌محل هند و گرند کنیون اشاره کرد. هر شب در این محل اجراهایی تاریخی از چین برگزار می‌شود.

دهکده‌ی فرهنگی بومی چینی

در این دهکده پنجاه‌وشش خانه ساخته‌شده است که بیانگر وجود پنجاه‌وشش ملیت موجود در کشور چین است. در این دهکده می‌توان با آداب‌ورسوم، فرهنگ و سنت، دین و مذهب، زبان، غذا و البسه‌ی مخصوص هرکدام از این ملت ما آشنا شد. در این دهکده اجراهای مختلفی از انواع موسیقی ترکی و موسیقی عصر مینگ برگزار می‌شود.

پارکی مینیاتوری از چین(china miniature world park)

در شهر شنزن چین پارکی ساخته‌شده است که به «چین باشکوه» شهرت دارد. در این پارک بیشتر جاذبه ما و بناهای مهم کشور چین در ابعادی کوچک‌تر ساخته‌شده و به معرض نمایش درآمده‌اند. از بناهایید که به‌صورت مینیاتوری در این پارک به نمایش درآمده‌اند می‌توان شهر ممنوعه، سربازان گلی، کاخ تبت پوتالا، کوهستان هوانگشان، جنگل سنگی یونان و دیوار چین را نام برد. این پارک بیش از سیصد هزار مترمربع مساحت دارد و با فضای سبز و درختانی زیبا آراسته‌شده است.