دیدنی های پیزا


تعمیدگاه سن جان (Battistero)

تعمیدگاه سن جان جیوانی یکی از بناهای تاریخی بسیار زیبا و البته مذهبی شهر پیزا است. نکته قابل اشاره این ساختمان معماری کاملا آکوستیک آن است. این تعمیدگاه با نام باتیسترو د سن جیوانی نیز شناخته می شود.تعمیدگاه سن جان (Battistero) در کنار کلیسای جامع پیزا و در نزدیکی برج پیزا قرار دارد. ساعات بازدید از تعمیدگاه سن جان، در ماه های آوریل تا سپتامبر از ساعت  8 صبح تا 7:30 بعدازظهر و در ماه های مارس و اکتبر نیز بین ساعت های 9 تا 5:30 بعدازظهر است. بین ماه های نوامبر تا فوریه نیز ساعات بازید به 9 تا 4:30 بعدازظهر تغییر می کند.

باغ گیاه شناسی پیزا ( Orto botanico di Pisa)

باغ گیاه شناسی پیزا ( Orto botanico di Pisa) از قدیمی ترین باغ های گیاه شناسی در دنیاست که در سال ۱۵۴۳ میلادی کشف و پیدا شد. پزشک و گیاه شناسی به نام لوکا قینی باغ گیاه شناسی پیزا ( Orto botanico di Pisa) رو پیدا و افتتاح کرد.

گورستان مقدس پیزا ( Camposanto Monumentale)

گورستان مقدس پیزا ( Camposanto Monumentale) یکی از گورستان های مقدس واقع شده در شمال کلیسای جامعِ که با نام کامپوسانتو یعنی کلیسای مقدس شناخته شده است.

کلیسای جامع پیزا ( Piazza dei Miracoli)

کلیسای جامع پیزا ( Piazza dei Miracoli) که به اسم دومو د پیزا شناخته شده، یکی از شاهکارهای معماری شهر پیزا به شمار میره. کلیسای جامع پیزا ( Piazza dei Miracoli) در دوران رنسانس ساخته شده و طراحی فوق العاده زیبایی داره. ناقوس کلیسا در برج کج پیزا که نزدیک کلیساست قرار گرفته است.

برج کج پیزا ( Leaning Tower of Pisa)

برج کج پیزا ( Leaning Tower of Pisa) یکی از قدیمی ترین و معروف ترین برجهای دنیاست.حدود هشتاد و پنج متر طول و چهارده هزار و پانصد تن وزن داره و در شهر پیزا و در ایالت توسکنی کشور ایتالیا قرار گرفته است.